Przygotuj się na przyszłość ONLINE.  

Zwyciężą ci, którzy będą gotowi.
Czyli o tym jak wykorzystać czas chaosu na zbudowanie świetnej pozycji startowej.


W wyścigach – wiele zależy od zajmowanej na początku walki pozycji startowej. Obecną sytuację można wykorzystać na to, aby przygotować się do zajęcia jak najlepszego miejsca na starcie wyścigu po klienta w nowej rzeczywistości.

Wszystkie prognozy wskazują, iż w najbliższym czasie rynek mocno się skurczy. Że każdy Klient będzie na wagę złota a walka o niego będzie odbywać się głównie Online. Dlatego tak ważne jest, aby obecny czas wykorzystać na przygotowania do wyścigu. Aby stanąć na świetnej pozycji startowej w walce o klienta.

Mocniejsi z zawirowań wychodzą ci, którzy myślą do przodu. Którzy planują o kilka kroków przed innymi. Wykorzystaj obecną chwilę zawieszenia na działanie. Przygotuj swoją firmę na pracę w nowej rzeczywistości Online i zadbaj o wszystkie możliwe narzędzia pozyskania klienta.

Jeśli chwilowo Twoja firma działa na zwolnionych obrotach, masz pracowników, których trzeba konstruktywnie zagospodarować lub sam zastanawiasz się co zrobić z nadchodzącymi dniami – skorzystaj z poniższych rad:

Czas to pieniądz.
Czy aby na pewno czytanie kolejnego artykułu o koronawirusie przybliża Cię do sukcesu? Nie marnuj czasu na wgłębianie się w kolejne opracowanie czy artykuł o pandemii. Prawdopodobnie wiesz już wszystko co powinieneś wiedzieć. Wykorzystuj czas pracy na 100%!

Sprawdź swoją stronę www.
Sprawdź czy strona internetowa Twojej firmy jest aktualna, czytelna, łatwa/intuicyjna w odbiorze. To czas na zrobienie audytu, na założenie bloga. A może nawet napisanie cyklu tekstów, które sukcesywnie będą tam umieszczane przez cały rok. (A może to jednak czas na przygotowanie nowego serwisu internetowego, który przecież jest najważniejszą wizytówką firmy!)

Zadbaj o widoczność Twojej Firmy w Internecie.
Aby Klienci trafiali do Twojej firmy z Internetu – strona www musi być widoczna wysoko w wyszukiwarce. To idealny czas na pozycjonowanie. Warto teraz zrobić audyt SEO strony internetowej. Może warto zmienić, zoptymalizować teksty w serwisie tak, aby pracowały na wyższą pozycję w wyszukiwarce? Może największa konkurencja prześpi ten okres? Nie popełniaj tego błędu. Teraz łatwiej będzie przeskoczyć kilka pozycji do przodu. Wejdź na wyższe pozycje startowe!

Przygotuj się do sprzedaży Online!
Nieważne czy sprzedajesz towary czy usługi – wejdź ze sprzedażą do sieci. Zastanów się nad tym co i w jaki sposób będziesz promować przez najbliższy czas. A może będziesz sprzedawać po prostu swoją wiedzę?


Czy masz już sklep internetowy?
A może będziesz wykorzystywać platformy sprzedażowe? Czy jesteś w stanie zorganizować lokalnie dostawy Twoich towarów? Przemyśl to. Przygotuj plan i zacznij działać. Szukaj partnerów, szukaj rozwiązań.
Jeśli Twoja firma nadal działa bez zmian lub jeśli możesz coś sprzedawać Online zaplanuj kampanię marketingową w Internecie „na już” ! Nie licz na to, że klient przyjdzie sam, to będzie rzadkość. Poinformuj wszystkich, że działasz. Pokaż co dla nich masz! Zaplanuj/przemyśl również kampanie na przyszłość. Rynek ruszy i będzie potrzebował Twoich usług.


Zadbaj o swoje media społecznościowe.
Facebook, Instagram, Pinterest i inne media społecznościowe – przeżywają teraz swój rozkwit. Ludzie zamiast iść na spacer czy do centrum handlowego – śledzą media społecznościowe. Tu koncentruje się życie. Czy Twoja firma jest tu dobrze widoczna? Czy zbudowała już społeczność, z którą dzieli się aktualnościami i nowinkami? Jeśli nie – masz na to czas teraz!

Zadbaj o opinię na temat Twojej Firmy.
Poproś klientów o komentarze, opinie, na Facebooku, wizytówce Google (te opinie pojawią się po epidemii, ponieważ ostatnio Google zawiesiło dodawanie opinii), a pracowników na GoWorku. Udziel zaległych odpowiedzi swoim klientom.

Sprawdź jak wygląda Twoja wizytówka w Google.
Czy są dobrej jakości zdjęcia, logo, czy informacje są aktualne. A może nawet nie wiesz kto zarządza Twoją wizytówką? Naprawdę warto się tego dowiedzieć. Może trzeba zaznaczyć, że firma chwilowo jest zamknięta by nie wprowadzać klientów w błąd? Na czas pandemii Google daje taką możliwość. Aktualizuj wpisy w wizytówce.

Referencje
Zadzwoń do swoich klientów. Porozmawiaj z nimi jak człowiek z człowiekiem – oni też potrzebują wsparcia. Przy okazji poproś o referencje w wersji papierowej. To dobry czas na takie działania. Twoi klienci/ partnerzy też mają teraz więcej czasu.

Mało? Myśl do przodu! Przy okazji wspieraj lokalne firmy (Twoich sąsiadów)
Wykorzystaj ten okres na to, na co do tej pory zawsze brakowało czasu. Zrób zdjęcia, filmy, stronę www, to co czekało na swoją kolej, ale zawsze były ważniejsze zajęcia. Zajmuj się swoimi wizytówkami, kalendarzem na 2021, gadżetami reklamowymi, folderami. Teraz jest czas na spokojne przygotowanie projektów.

Pomyśl czy Twoje obrendowanie firmy jest takie jak powinno. Szyldy, kasetony? A może logo wymaga odświeżenia? Może trzeba nieco zmienić wizerunek firmy na nowe czasy?

Po prostu działaj i szykuj się na nową przyszłość Online!

Autor: Joanna Wojtyszyn / OnlineGroup.pl